01.01.2016

Дата початку

31.12.2023

Дата завершення

152,3 млн. EUR

Cума допомоги

Програма "Підтримка реформи децентралізації в Україні/U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку"

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою»

Програма «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.

«U-LEAD з Європою» сприяє створенню в Україні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Програма посилює спроможність громад виконувати нові завдання та сприяє залученню громадян та приватного сектору до місцевих справ. «U-LEAD з Європою» також допомагає створювати належні Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які значно збільшують доступність адміністративних послуг для громадян.

Конкретною метою Програми є посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях для подальшого впровадження децентралізації України та відповідних реформ регіональної політики, а також сприяння визначенню функцій кожного рівня управління в конкретних сферах політики.

«U-LEAD з Європою» має регіональні офіси у всіх 24 областях України та є співзасновником Офісу проєктів ЄС у Маріуполі для підтримки регіону Азовського моря. Через свою потужну професійну мережу експертів Програма надає консультації зі зміцнення місцевого самоврядування та регіонального розвитку на національному рівні, покращення координації між різними міністерствами та рівнями управління.

«U-LEAD з Європою» реалізує більшість своїх заходів із розвитку спроможності в рамках Пакетів тематичної підтримки (ПТП). ПТП – це поєднання різних навчальних інструментів, що реалізуються у нестандартних форматах, таких як:

  • «Перші кроки для новостворених громад» (базова важлива інформація та поради, які мають знати всі новостворені громади для ефективної організації робочих процесів на місцях)
  • «Кроки для керівників» (спеціалізовані тренінги для голів громад)
  • «Кроки для спеціалістів» (тематичні тренінги для фахівців громад)

«U-LEAD з Європою» розробила платформу онлайн-навчання U-LEARN https://u-learn.org.ua/ як складову частину ПТП. Навчальні матеріали безкоштовні, а після закінчення навчання видається сертифікат.

«U-LEAD з Європою» також консультує щодо розробки законодавчих актів та сприяє обговоренню питань створення стійкої правової бази для місцевого самоврядування та багаторівневого управління (наприклад, зміни до Бюджетного кодексу, Закон про місцеве самоврядування, Закон про місцеві державні адміністрації).

«U-LEAD з Європою» тісно підтримує консультаційну роботу професора Ґеорґа Мільбрадта, спеціального посланника уряду Німеччини з питань децентралізації, належного врядування та реформ державної служби в Україні, щодо успішного впровадження порядку денного українських реформ.

І фаза Програми – 01.01.2016 – 30.06.2020, бюджет EUR 102 000 000

ІІ фаза Програми – 01.07.2020 – 31.12.2023, бюджет EUR 50 300 000

 

Внесок U-LEAD з 2016 року: укр   еng

Розширення прав і можливостей громадян та громад України: вибрані історії про внески U-LEAD: укр  еng

Візуальний звіт початкової фази напряму з покращення якості адмінпослуг 2016-2018 рр.: укр   еng

Ілюстрований звіт фази впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг 2018-2019 рр.: укр  eng 

Ілюстрований звіт фази впровадження напряму з покращення якості надання адмінпослуг 2019-2020 рр.: укр  eng 

Партнер: Міністерство громад та територій України (Мінрегіон)
За підтримки: Європейської Комісії, Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (Німеччина), Міністерства закордонних справ Данії, Міністерства закордонних справ Естонії, Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства закордонних справ Швеції
Виконавці: Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Шведське агентство з питань  міжнародного співробітництва і розвитку (Sida)

 

«ВІСНИК ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ» U-LEAD
Щоб прослухати, перейдіть за посиланням

Регіони

Команда

Бастіан Файгель

директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ

Сусанна Делланс

програмний директор «U-LEAD з Європою» від Sida

Контакти

Дім децентралізації, вулиця Велика Житомирська, 20, 4-й поверх, 

Київ, 01001, Україна 

pr.u-lead@giz.de

Телефони:

+38 (067) 345-43-53 – GIZ

(044) 581-38-46 – Sida

(044) 581-38-48 – Polish aid

(+38) 063-164-35-50 – EGOV4UKRAINE www.ega.ee/ru/project/u-lead (вулиця Басейна, 21а, офіс 6, Київ, 01004, Україна)

Facebook  |  Twitter  |  LinkedIn