19.03.2021

Дата початку

20.03.2026

Дата завершення

74 млн. USD

Cума допомоги

Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»)

ПРОЄКТ USAID «ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РОБОТИ І ПІДЗВІТНОСТІ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ» («ГОВЕРЛА») має намір сприяти Уряду України у просуванні та здійсненні  реформи децентралізації шляхом підтримки органів місцевого самоврядування, які повинні стати більш спроможними, підзвітними перед громадянами та такими, які здатні ефективно надавати послуги. Проєкт «ГОВЕРЛА» також допомагатиме Уряду України більш чітко визначити та розмежувати повноваження між органами влади різних рівнів.

Управлінська структура проєкту передбачає центральний офіс в Києві та 6 регіональних офісів, які охоплять своєю підтримкою 7 областей і понад 50 громад. Підтримка передбачає сприяння здійсненню  трансформаційних перетворень на місцевому рівні, посилення спроможності органів місцевого самоврядування та його посадових осіб здійснювати відповідні повноваження.  

 

ТРИ ЦІЛІ ПРОЄКТУ «ГОВЕРЛА»

Проєкт «ГОВЕРЛА» допомагатиме Уряду України в подальшому формуванні міцної правової бази для місцевого самоврядування, яка забезпечуватиме належний баланс повноважень та обов’язків між органами місцевого самоврядування та місцевими і центральними органами виконавчої влади. Проєкт також буде сприяти реалізації секторальної та фіскальної децентралізації з метою забезпечення підзвітності органів місцевого самоврядування, здійснення нагляду та ефективного залучення громадян шляхом реалізації наступних 3 цілей:

Ціль 1: Забезпечення дедалі більшої інституціоналізації та ефективності системи місцевого самоврядування в Україні.

Ціль 2: Сприяння більш самодостатньому регіональному управлінню.

Ціль 3: Створення механізмів, що допоможуть громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні.

 

ГОЛОВНІ ПАРТНЕРИ

Проєкт «ГОВЕРЛА» працюватиме у тісній координації з органами влади, передусім із Міністерством розвитку громад та територій України і Верховною Радою України. Крім того, проєкт «ГОВЕРЛА» співпрацюватиме з іншими проєктами, які фінансуються USAID, та іншими донорами задля надання відповідної та своєчасної технічної допомоги.

 

ЗАПЛАНОВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ 

  • Сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну. 
  • Територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість.
  • Покращена якість послуг.
  • Побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіральних громад).
  • Зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку.
  • Побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів.
  • Підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

Регіони

Команда

Габріель Абрагам

керівник проєкту

Контакти

Aдреса: Майдан Незалежності, 2, Kиїв, 01001, Україна

hoverla@dai.com

facebook.com/USAIDhoverla