Поводження з відходами: про що говорили під час Міжнародного експертного обговорення
08.12.2021

Українські екологічні норми жорсткіші, ніж у Європейському Союзі, однак є проблема з їхнім виконанням.

Про це заявила голова Північної екологічної фінансової корпорації в Україні NEFCO Юлія Шевчук у часі третьої сесії “Інфраструктура: людина та довкілля” в рамках “Міжнародного експертного обговорення 2021: Партнерство для розвитку”.

 

 

Серед спікерів панелі був також Міжгірський селищний голова Василь Щур (Закарпаття). Він поділився труднощами, з якими стикаються громади:

“Не стільки проблеми маємо зі збором відходів, скільки з їхньою утилізацією та сміттєзвалищами. До того ж у горах ніде розмістити полігон твердих відходів, тому глибоке сортування - єдина реальна альтернатива”.  

 

 

Також він наголосив, що позитивні приклади по збору та переробці сміття є, тому потрібно розвивати міжмуніципальну співпрацю.

Наприклад, успіху в цьому досягнула Іллінецька громада (Вінниччина). Її голова Володимир Ящук розповів, що, окрім програми роздільного збору твердих побутових відходів та сміттєсортувального комплексу, залучають дітей до захисту навколишнього середовища через екологічні ініціативи (збір батарейок, переробка сировини). Також влаштували толоку для комунальних служб, де задіяли велику потужну техніку. Так було звільнено від сміття 6 гектарів. І на цій території виростили великий  яблуневий сад, який уже дає врожай усій громаді.

 

9637c8c2ea05fcdfecd6965fb8dd6c07