01.10.2014

Дата початку

31.12.2020

Дата завершення

35,7 млн. SEK

Cума допомоги

Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні (FBA)

Академія Фольке Бернадотта (АФБ) — шведське урядове агентство з питань миру, безпеки та розвитку, загальною місією якого є підтримка міжнародної безпеки та операцій з управління кризовими ситуаціями. АФБ є частиною внеску Швеції до міжнародного миру та безпеки, її намагання покращити життя людей, які живуть в умовах бідності та репресій.

Проект АФБ “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні”, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції у 2014-2020 рр., зосереджує основну увагу на посиленні принципів верховенства права при наданні адміністративних послуг в Україні, зокрема в умовах збройного конфлікту. У 2019-2020 рр. особлива увага приділяється викликам, пов'язаним з миром, безпекою та розвитком в Україні, особливо щодо: 1) посилення верховенства права в державному управлінні на місцевому та національному рівнях в Україні; 2) сприяння верховенству права та інклюзивному управлінню на територіях, що постраждали від конфлікту; 3) створення платформ для діалогу та обміну досвідом з питань реінтеграції та миру.

Результати проекту на кінець 2019 р. можна переглянути тут.

Публікації: в межах проекту було створено серію навчальних програм, матеріалів щодо підвищення правової обізнаності громадян та звітів із досліджень, зокрема Посібник користувача з оцінки дотримання верховенства права в публічному адмініструванні, Інтегрований звіт щодо дотримання принципів верховенства права органами місцевого самоврядування 2015-2018 рр., Верховенство права в органах державної влади та місцевого самоврядування. Довідник європейських стандартів, Верховенство права та окуповані території Донбасу і Криму.

Бенефіціар проекту: Міністерство розвитку громад та територій України.

Партнери проекту: “Центр дослідження верховенства права” НаУКМА, Соціологічна агенція Fama, Всеукраїнська Асоціація Центрів надання адміністративних послуг, громадська організація “Інститут миру і порозуміння”.

Інші цільові групи проекту: Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

Міста-партнери: Вільнянськ, Вознесенськ, Долина, Івано-Франківськ, Львів, Мелітополь, Миколаїв, Миргород, Пирятин, Самбір, Тернівка, Трускавець, Харків, Чугуїв, Южне; Маріуполь, Сєвєродонецьк, Херсон.

Команда проекту: офіс АФБ у Стокгольмі (департамент запобігання, миротворчості та врядування, департамент роззброєння, демобілізації та реінтеграції та департамент діалогу заради миру та медіації), а також координаційний офіс проекту АФБ у Києві. Наглядовий комітет, що складається із представників проекту, партнерів та стейкхолдерів проекту, здійснює нагляд та допомагає у реалізації проектної діяльності.

Регіони