24.12.2007

Дата початку

24.06.2020

Дата завершення

9,3 млн. CHF

Cума допомоги

Проект "Підтримка децентралізації в Україні" (DESPRO)

DESPRO — це швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні”, який фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарське бюро співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat). 

Місія проекту полягає в оптимізації системи управління та сприянні ефективному місцевому розвитку в Україні, що, в свою чергу, створить новий імпульс як для демократичних процесів, так і для надання послуг на рівні громади. 

Проект передбачає чотири фази: фазу I (2007-2010), фазу II (2010-2013), фазу III (2013-2017) та фазу IV (2017-2020). 

Мета першої фази проекту полягала у започаткуванні моделей децентралізованих комунальних послуг на районному, сільському та муніципальному рівнях, які можуть бути відтворені та мають бути прийняті й затверджені на рівні області та держави в цілому. 

Завдання другої фази проекту DESPRO: 

  • Покращання якості послуг і доступу до них у цільових районах. 
  • Впровадження ефективних моделей управління досвідом/знаннями у секторі децентралізації і місцевого самоврядування. 
  • Підтримка процесу національного реформування з розбудови децентралізації і місцевого самоврядування. 

Мета і завдання DESPRO у третій фазі 

Мета: Якість і доступність окремих публічних послуг покращуються за участі місцевих громад та влади, які є інституційно міцними, здатними спільними зусиллями сприяти процесу реформування системи місцевого самоврядування на національному рівні.

Завдання 1. Упровадження сталих моделей децентралізованого надання послуг: розвиток механізмів децентралізованого надання послуг на рівні малих міст і сіл цільових регіонів, їх інтеграція у процеси національних реформ у сфері децентралізації з метою подальшого поширення на інші регіони. 

Завдання 2. Сприяння процесу впровадження реформ щодо децентралізації та місцевого самоврядування в Україні: надання дорадчої підтримки з питань децентралізації і реформування місцевого самоврядування ключовим національним інституціям та асоціаціям органів місцевого самоврядування, що грунтується на накопиченому в ході реалізації проекту досвіді з надання послуг на місцевому рівні, співпраці між різними рівнями влади й залученні громад у процес реформ.

Завдання проекту DESPRO у четвертій фазі:

Завдання 1. Підвищення спроможності національних стейкхолдерів у регулюванні, керуванні та виконанні реформи децентралізації.

Завдання 2. Сприяння отриманню публічних послуг високої якості в громадах, що входять до складу цілових регіонів проекту та знаходяться поза їх межами в децентралізований спосіб та з використанням сталих моделей надання послуг.

DESPRO надає технічну допомогу і сприяє покращенню комунальних послуг у селах Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Полтавської, Сумської та Луганської (з четвертої фази) областей. З огляду на це на регіональному рівні партнерами DESPRO виступають обласні державні адміністрації й обласні ради, районні державні адміністрації, районні, сільські та селищні ради, недержавні організації у цільових регіонах. Протягом перших двох фаз (2007-2013) одним із цільових регіонів проекту DESPRO була Автономна Республіка Крим. Наразі діяльність там призупинено.

Ключовим  партнером DESPRO є Міністерство  розвитку громад та територій України.

Регіони

Команда

Оксана Гарнець

керівник проекту

Юрг Крістен

Директор проекту

Вячеслав Сороковський

Експерт з питань децентралізації та публічних послуг

Вячеслав Козак

Експерт з питань децентралізації та соціальної мобілізації

Марина Бриль

Експерт з підтримки національної політики

Мар'яна Куля

Експерт з управління знаннями та розбудови спроможності

Юлія Локшина

Молодший спеціаліст з програмних та юридичних питань

Тереза Яценківська

Асистент проекту

Контакти

Адреса:

вул. Бориса Грінченка 2, офіс 2 
01001, Київ, Україна 

Телефон:

+38044 270 55 21, 270 55 27 

Факс:

+38044 279 67 27

Сайт:

despro.org.ua