01.04.2017

Дата початку

31.03.2022

Дата завершення

4,3 млн. USD

Cума допомоги

Проект ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні»

Громадянське суспільство для розвитку демократії та прав людини в Україні - проєкт спрямований на підвищення інституційної спроможності організацій громадянського суспільства в Україні задля посилення їхнього впливу на процеси реформ у сферах демократизації та прав людини, а також на розбудову інклюзивного, демократичного врядування на основі прав людини на національному та місцевому рівнях через посилення їхньої спроможності, кращу координацію дій та мережеву співпрацю.

Проєкт базується на досягненнях попереднього проєкту «Демократизація та права людини в Україні» (2013-2016) та є загальнонаціональною 5-річною ініціативою, яка впроваджується з 1 квітня 2017 року до 31 березня 2022 року.

Цілі проєкту:

 • Сприяти посиленню організацій громадянського суспільства для розвитку демократії та результативного діалогу між організаціями громадянського суспільства та органами влади на всіх рівнях в Україні в умовах децентралізації за широкої участі громадян.
 • Розвинути спроможність організацій на національному та місцевому рівнях, які займаються правозахисною діяльністю, задля розвитку та захисту прав людини в України.
 • Підвищити рівень громадянської активності молоді та участі молоді в процесах прийняття рішень на регіональному та місцевому рівнях.

Проєкт зосереджується на наступному:

 • Забезпечення експертної підтримки регіональним хабам громадянського суспільства у процесі реалізації їхніх планів з розвитку потенціалу, проєктів у сфері демократизації, прав людини та підвищення громадянської активності молоді.
 • Підтримка мережі хабів у здійсненні проєктів громадського супроводу розробки стратегічних документів та політик в ОТГ та допомоги громадам у власних областях впроваджувати інструменти залучення громадян у свою діяльність.
 • Розбудова регіональних мереж у сфері демократизації і прав людини.
 • Підтримка розробки сприятливої ​​політики для діалогу між урядом та організаціями громадянського суспільства на регіональному рівні.
 • Розширення можливостей молоді завдяки програмі «Молодіжний працівник» - спеціалізованому навчанню молодіжних працівників громадянської активності.
 • Надання підтримки місцевим ініціативам молодіжних організацій громадянського суспільства у сфері демократизації та прав людини;
 • Надання підтримки новому Агентству з питань розвитку молоді та громадянського суспільства, підтримка Міністерства культури, молоді та спорту України у розробці Національної програми мобільності молоді 2020 відповідно до програми діяльності Кабінету Міністрів України.


Демократизація: Тематичними пріоритетами проєкту у цій сфері є участь громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні та у процесі формування та використання місцевих бюджетів; підтримка місцевих ініціатив, механізмів місцевої демократії, громадського контролю та підзвітності уряду; створення інноваційних електронних інструментів для стимулювання активної участі громадян; просування програми реформ на регіональному рівні; залучення до реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, та інші.

Права людини: Тематичними пріоритетами проєкту у цій сфері є виконання міжнародних зобов'язань України у галузі прав людини і прийняття та реалізація відповідних національних стратегій і політик; освіта та просвітницька діяльність з прав людини, коаліційна діяльність правозахисників для вирішення проблем у сфері прав людини, які виникли на територіях, непідконтрольних Уряду України, та у людей, які постраждали внаслідок збройного конфлікту; сприяння застосуванню підходу, який базується на дотриманні прав людини, організаціями громадянського суспільства в їхній професійній діяльності та їх участь у моніторингу реалізації реформ на місцевому рівні з точки зору прав людини.

Громадянська активність молоді: Тематичними пріоритетами проєкту у цій сфері є розширення можливостей молоді шляхом спеціалізованої підготовки молодіжних працівників з питань підвищення громадянської активності молоді, у тому числі через спеціалізований курс «Молодіжний працівник в ОТГ»; молодіжні ініціативи у сфері демократизації та прав людини; впровадження соціальних інновацій молоді; залучення молоді до волонтерської діяльності в організаціях громадянського суспільства на місцевому та національному рівнях.

Донор

 • Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Статус:

 • Триває

Початок проєкту:

 • квітень 2017

Очікуваний термін завершення проєкту:

 • березень 2022
 • Основна сфера:
 • Прискорення структурних трансформацій

Фінансова підтримка

Донор

 • Уряд Данії
 • Уряд Франції
 • Уряд Норвегії
 • Відділ зовнішніх справ та торгівельних відносин Уряду Канади

Сума фінансування

$ 3 085 917

Використання бюджету у попередні фіскальні роки

2019  $1,444,244

2018 $ 1 062 264

2017 $ 579 173

Партнери: Широке коло організацій громадянського суспільства, Секретаріат Кабінету Міністрів, Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерство культури, молоді та спорту України, Міністерство соціальної політики України, а також інші зацікавлені сторони

Регіони