01.01.2014

Дата початку

30.12.2017

Дата завершення

23,8 млн. EUR

Cума допомоги

Проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Контекст

Спільний проект ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) – це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування сталого місцевого розвитку в Україні. 

Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, щоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні. МРГ приділяє особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури  у пріоритетних сферах  охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором,  енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

Заходи

Фаза I Проекту МРГ розпочалася в 2008 р., по завершенню якої  почалася друга фаза  у червні 2011 р. Впродовж цих двох фаз покращилися медичні послуги, доступ до чистої води й утилізація сміття, навчальне середовище і безпека населення, що було досягнуто шляхом впровадження проектів громад за участі самих громад - модернізація 1 323 шкіл/дитсадків, 599 закладів охорони здоров’я, 110 проектів з водопостачання, 17 із захисту довкілля, 556 із енергоефективного вуличного освітлення та 27 інших ініціатив.

У третій фазі Проект продовжує підтримувати традиційні сфери, зокрема енергоефективність, охорону здоров’я, довкілля і водопостачання у сільській місцевості, а також впроваджується новий компонент із розвитку міст. МРГ надалі сприятиме розвитку малих ферм і нефермерського бізнесу в сільській місцевості. Проект підтримуватиме Уряд України у розробці політичних принципів у сфері децентралізації та ділитиметься інноваційними підходами та прогресивними практиками з врядування за участі громад і місцевого сталого розвитку із залученням громад за допомогою центру управління знаннями  і навчальних курсів у 33 обласних університетах.

Конкретні цілі

  1. Популяризувати підхід до місцевого врядування і стало-го розвитку, що орієнтований на громаду.
  2. Збільшити енергоефекти-вність на місцевому рівні.
  3. Підтримати створення бази даних, що наповнюватиметься і коорди-нуватиметься на місцях, і мережу для обміну передовими практиками і знаннями щодо мобілізації громад і врядування за участі громад.

Регіони

Команда

Хендрік ван Зіл

Міжнародний менеджер проекту

Олена Рудіч

Спеціаліст з розвитку громад

Олександр Рябий

Спеціаліст з розвитку громад

Світлана Слабінська

Спеціаліст з моніторингу та зв'язків з громадськістю

Тетяна Кудіна

Urban Governance Officer

Катерина Приходько

Фінансовий менеджер

Тетяна Юрчук

Адміністративний менеджер

Контакти

Адреса:

вул. Еспланадна 20, офіс 704-708, Київ 01601

Телефон:

+38 (044) 253 5975

Факс:

+38 (044) 253 5973

Адреса веб-сайту: www.cba.org.ua

Facebook: http://www.facebook.com/cbaproject