Інтеграція ґендерно-орієнтованого підходу у бюджетний процес ОТГ
11.09.2018

Інтеграція ґендерно-орієнтованого підходу в управління місцевими фінансами в цілому та у бюджетні програми зокрема передбачена Стратегією реформи системи управління державними фінансами на 2017-2020 роки. Метою є розширення доступності та підвищення якості публічних послуг, що отримують мешканці громади, з урахуванням реальних потреб соціальних груп, у тому числі за гендерною ознакою.

Для підвищення рівня знань з ґендерно-орієнтованого бюджетування та вивчення практичних аспектів його застосування в бюджетному процесі об'єднаних територіальних громад Програма «U-LEAD з Європою» спільно з основними проектами, що працюють у цій сфері, а саме «Ґендерне бюджетування в Україні», Національний демократичний інститут (NDI/DOBRE) та ООН Жінки (UNWomen), провела унікальний дводенний тренінг, в якому взяли участь радники з місцевих фінансів Центрів розвитку місцевого самоврядування та регіональні експертки NDI.

Тімо Біанк, керівник групи з питань місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», привітав учасників тренінгу та побажав їм плідної роботи. Наталія Тарасенко та Світлана Євченко, національні експертки програми DOBRE та NDI, розкрили сутність ґендерно-орієнтованого підходу в управлінні на місцевому рівні, систематизовано визначили його переваги та ключові принципи, на прикладах конкретних ОТГ показали успішні практики реалізації ґендерно-бюджетних ініціатив.

Тетяна Шапковська, координаторка проектів ООН Жінки, та Ольга Романюк, національна консультантка ООН Жінки, описали напрямки підтримки формування політики та надання технічної допомоги з інтеграції ґендерного підходу в реформу децентралізації та місцевий розвиток. Про кращі практики інтеграції ґендерного підходу в стратегії соціально-економічного розвитку областей та громад розповіла Тамар Таваркіладзе, міжнародна керівниця програм ООН Жінки.

Із сучасним станом ґендерної рівності в Україні та ґендерними розривами в галузях учасників тренінгу ознайомила Оксана Кисельова, національна експертка проекту «Ґендерне бюджетування в Україні». А заступниця керівниці цього проекту Оксана Цюпа зосередилася на методиці та інтеграції ґендерно-орієнтованого бюджетування в Україні. Учасники тренінгу вчились на практиці застосовувати елементи ґендерного аналізу бюджетних програм. Окрема увага була приділена ґендерно чутливим показникам виконання програм, які фінансуються з державного та місцевих бюджетів. Модерували тренінг радники Програми «U-LEAD з Європою» Ілля Толстов та Ілля Маслов.

217c68e020d6cbee861c89d38f9dfac1