Розпочався відбір громад Полтавської області для участі у Проєкті «Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками»
17.01.2022

Громади Полтавської області запрошуються до участі у проєкті «Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками», який впроваджується ГО «Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Чому саме цей Проєкт?

Україна входить до п’ятірки найбільших країн-експортерів меду (2019). Бджільництвом в Україні займаються чи не у кожному селі, деколи традиції бджолярства передаються із покоління у покоління. Проте часто на заваді ще більшому прогресу у цій сфері стає масова загибель бджіл через використання пестицидів та агрохімікатів у сільському господарстві. За підрахунками Офісу ефективного регулювання (2020), щороку в Україні гинуть близько 46 тисяч бджолосімей. Цього можна було б уникнути, забезпечивши належну комунікацію між громадою, аграріями та пасічниками.

Якщо ви хочете налагодити співпрацю з пасічниками та аграріями – цей проєкт саме для вашої громади.  Проєкт має на меті запобігти отруєнню бджіл через засоби захисту рослин та покращити екологічну ситуацію в громадах.

Мета Проєкту – налагодити комунікацію місцевих громад, аграріїв і пасічників та створити дієвий механізм інформування задля уникнення загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин. Проєкт покликаний посилити знання громад щодо їхніх прав та обов’язків в частині роботи з пасічниками, аграріями та їх ролі в покращенні екологічної ситуації на місцях.

Проєкт дасть змогу громадам:

 • Взяти участь в навчальній програмі та покращити знання, що стосуються питань бджільництва та законодавчих вимог щодо оповіщення аграріями про внесення засобів захисту рослин;
 • Посилити комунікацію з пасічниками та аграріями своєї громади;
 • Долучитися до розробки інформаційних матеріалів, які в подальшому допоможуть запобігти загибелі  бджіл в різних регіонах країни;
 • Долучитися до розробки законодавчих ініціатив, що стосуються даного Проєкту.

Хто може долучитися до ініціативи?

Для участі у проєкті запрошуються громади Полтавської області, які:

 • прагнуть налагодити дієві інструменти діалогу з аграріями і пасічниками
 • готові делегувати двох фахівців громади для участі в Проєкті
 • готові ініціювати діалог та забезпечити участь аграріїв та пасічників громади у Проєкті;
 • зможуть забезпечити делегованих фахівців громади відповідним технічним обладнанням (комп’ютер, веб-камера, мікрофон, інтернет);

Коли?

Тривалість Проєкту:

 • участь в тренінгу - березень 2022 року (8 робочих годин);
 • участь в робочій групі для розробки інформаційний матеріалів – квітень-серпень  2022 року;
 • участь в робочій групі для розробки законодавчих ініціатив – вересень-жовтень 2022 року

Як взяти участь у Проєкті?

Заповнити форму якнайшвидше, але не пізніше 7 лютого 2022 року (18.00).

Для участі у відборі необхідно заповнити форму (ЗАВАНТАЖИТИ) та надіслати її на адресу: info@ucab.ua, в темі повідомлення вказавши «назва громади заявка Громади як основна ланка налагодження діалогу між аграріями та пасічниками».

Участь в ініціативі є безкоштовною.

До кого звертатися з додатковими запитаннями?

Ольга Кухар, 096 486 5175, kukhar@ucab.ua

7411869913fa8023ca01cfa72816f6c8

Agrobusiness_club_application_form_7.02.docx