Цифрова трансформація громад і районів: цитати з Міжнародного експертного обговорення
08.12.2021

Цифрова трансформація – це, в першу чергу, не про впровадження IT-інструментів, а про зміну способу мислення людей. Її треба проводити думаючи про людей та разом з людьми.

Таким є ключовий висновок сесії «Цифрова трансформація на місцевому рівні». Ділимося з вами цитатами спікерів: 

Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції:

«Цифрова трансформація має бути свідомим вибором громади. Але якщо не розпочати цей процес зараз, то через кілька років буде пізно. Для пришвидшення трансформації Мінцифра запровадила посади заступника з питань цифрової трансформації, які розвиватимуть цифрову інфраструктуру у громадах. Вже зовсім скоро Мінцифра презентує дослідження, проведене спільно з U-LEAD, щодо ключових потреб громад для впровадження цифрової трансформації».

 

 

Олександр Дудченко, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації :

«Протягом останнього часу у громадах відбулося чимало цікавих та ефективних проєктів цифрової трансформації. Наше завдання – масштабувати успішні рішення на всі громади. Для цього Мінрегіон створив Офіс цифрового регіонального розвитку, який вивчатиме та комунікуватиме ці практики».

 

 

Донат Маг’ярі, експерт «U-LEAD з Європою»: «Надавайте послуги з думкою про користувача. Цифрові послуги використовуватимуться тільки в тому випадку, якщо користувачі розумітимуть їхню користь. Є різни види користувачів і кожна громада має зрозуміти, які в них є потреби і які послуги необхідно зробити цифровими». 

 

 

Віктор Гурський, директор ГО «Social boost» :

«У маленьких громадах є стереотип, що ІТ – це дуже дорого. Але сьогодні завдяки хмарним рішенням можна отримувати якісні цифрові послуги на місцевому рівні без великих затрат. Цифрова трансформація – це те, що точно мають зробити всі громади, але вона може бути досягнута завдяки якісним комунікаціям».

 

E47b1f3d67fd4f3336f025904949ecb0