Як громадам готувати якісні інвестиційні проєкти: основні пункти з Міжнародної експертної дискусії
07.12.2021

Піотр Зубер, Старший викладач Варшавського університету, факультет географії та регіональних студій; головний радник Міністерства фондів та регіональної політики Республіки Польща та Ігор Корховий, заступник міністра розвитку громад і територій України із європейської інтеграції зійшлися на тому, що великі громади в обох країнах мають адміністративні та фінансові ресурси для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Вони вже мають успішні приклади такої співпраці.

Уряду варто збільшувати спроможності малих громад. Допомога у формулюванні інвестиційних проєктів та отриманні фінансування є надзвичайно важливою для таких громад. Місцеві проєктні команди потребують тренінгів, порад та обміну досвідом щодо використання наявних фінансових можливостей.

Ключові пункти для успішного розвитку та впровадження інвестиційних проєктів на місцевому рівні:

  1. Сильна законодавча основа. Це уможливлює відповідальність та підзвітність громад
  2. Фінансові ресурси. Завдяки фіскальній децентралізації громади отримують додаткові фінансові ресурси
  3. Система інституційної підтримки для розвитку адміністративних спроможностей. Важливо мати мікст інституцій, які надають підтримку у різних напрямках (інновації, бізнес, соціальна сфера, інфраструктура)
  4. Довіра між різними рівнями урядування приваблює бізнес інвестувати у громади.

Ілона Сологуб, науковий редактор Вокс Україна модерувала цю дискусію. Вокс Україна є аналітичним партнером Міжнародного експертного обговорення.


Як повідомлялося, 7-8 грудня 2021 року «U-LEAD з Європою» проводить Міжнародне експертне обговорення 2021: «Партнерство для розвитку». Мета заходу – надихнути учасників конференції, дати їм поживу для роздумів щодо партнерства між громадами під час підготовки спільних інвестиційних проєктів для підвищення якості життя своїх громадян

45da3232c29d612a223e9388db5238c0