Співпраця громади з України і Словенії: розпочалося дводенне пленарне зібрання
13.09.2021

 

Сьогодні стартувало дводенне пленарне зібрання громад-партнерів з України і Словенії! Подія організована фінансованою ЄС Програмою «U-LEAD з Європою» в рамках Ініціативи «Мости довіри. Налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії!».

Мета цього зібрання – визначити потенційні напрями співпраці між громадами та розпочати планування заходів з обміну досвідом та знаннями. Серед іншого, буде представлено видання «Історичні зв’язки як основа сучасного партнерства: приклад українських та словенських муніципалітетів» та обговорюватиметься історія як сильний елемент місцевого економічного розвитку. В рамках події зустрічаються 16 українських та 11 словенських муніципалітетів, 14 українських та 9 словенських мерів, загалом 45 представників муніципалітетів з України та Словенії.

В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України:

«Впровадження децентралізації є складним завданням. Шлях, що ми вже пройшли, є унікальним для України. Ми вперше за 30 років ґрунтовно трансформували систему місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Я хотів би подякувати Програмі «U-LEAD з Європою», яка є однією з провідних програм в Україні, що допомагають реалізовувати реформу місцевого самоврядування».

 

 

Томаш Менцін, посол Словенії в Україні:

«Створення мережі громад-партнерів з чіткими цілями сприятиме хорошій комунікації та виступатиме потужною платформою для генерування ідей. Формула, яку слід запам’ятати: «Більше людей + Більше ідей + Відкритість та творчість = Успіх». Доволі часто найуспішнішими є громади з віддалених місць, обтяжені минулим і з серйозними розвитковими викликами, через швидкі зрушення в областях, де, виходячи зі стратегічної орієнтації, зміни можуть відбутися відносно швидко».

 

 

Ксав’є Камю, очільник відділу Належного врядування та верховенства права Представництва ЄС в Україні:

«Успішне та розвинене місцеве самоврядування є запорукою подальшого успіху децентралізації. Саме тому Європейський Союз вітає встановлення сьогоднішніх партнерських відносин між українськими та словенськими громадами. Під час дводенного обговорення у вас буде можливість ознайомитися з місцевим самоврядуванням в обох країнах, краще пізнати одне одного та зрозуміти, як і куди далі рухатися разом».

 

 

Бастіан Файгель, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ:

«U-LEAD з Європою» завжди виступає платформою для співпраці між громадами з України та ЄС. Ви можете розраховувати на нас, коли йдеться про встановлення процвітаючих партнерських відносин шляхом налагодження довіри та розвитку на благо громадян у ваших громадах».

 

 

Другий день зібрання буде присвяченим двостороннім зустрічам та плануванню заходів щодо співпраці на найближчі два роки.

8780bde1bcb30b0a062c5942fed6de64