«U-LEAD з Європою» організувала круглий стіл для депутатів Європейського Парламенту та голів українських громад зі Сходу України
26.08.2021

Організований U-LEAD захід відбувався в офісі проєктів ЄС в Маріуполі, який підтримується U-LEAD та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу. Під час цієї зустрічі депутати Європейського Парламенту обговорили з лідерами місцевого самоврядування досягнення та виклики впровадження децентралізації на територіях Донецької та Луганської областей, що постраждали від збройного конфлікту.

Представники Європейського Парламенту також були поінформовані про допомогу, яку місцеві громади отримали від U-LEAD:

  • Так, всі громади регіону, крім Сартанської громади, де місцеві вибори не відбулися через безпекові причини, брали участь в Ініціативі U-LEAD «Перші кроки» й отримали спеціалізовану консультативну підтримку після проведення перших виборів для формування спроможних органів місцевого самоврядування. Водночас U-LEAD продовжує надавати спеціальну консультативну допомогу Сартанській громаді з інших актуальних питань.
  • Кальчинська, Нікольська (Донецька область) та Осипенківська громади (Запорізька область) зараз розробляють стратегії місцевого розвитку завдяки експертній підтримці U-LEAD
  • Бердянська, Приморська та Кирилівська громади Запорізької області та Новотроїцька громада Херсонської області були відібрані до навчальної програми «Просторове планування та управління природними ресурсами». За результатами участі в цій навчальній програмі, Приморська громада також отримає експертну підтримку у підготовці завдання для розробки Комплексного плану просторового розвитку території громади.

Нагадаємо, у нещодавній резолюції щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, Європейський парламент високо оцінив успіхи децентралізації та внесок U-LEAD у зміцнення місцевого самоврядування в Україні.

200547bd6ab284575dac5aa21ec696a2