У Бердичеві відкрили модернізований ЦНАП
21.05.2021

 

21 травня у Бердичеві відбулося відкриття модернізованого ЦНАП, оновленого за підтримки Програми ЄС «U-LEAD з Європою». ЦНАП надає 213 послуг майже 75 тисячам мешканців громади.


«Ключова задача Уряду та місцевої влади сьогодні - підвищення спроможності територіальних громад. Належний ЦНАП - це один з важливих індикаторів успішного розвитку на місцях. Я вітаю Бердичівську громаду з модернізацією ЦНАП та бажаю громаді якісних послуг, а місцевій владі - не зупинятися на досягнутому та продовжувати вдосконалювати доступ мешканців до якісних сервісів від держави», – сказав  В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій України.

 

 

Вітання громаді передав голова обласної Житомирської адміністрації Віталій Бунечко та зазначив:

«Реформа децентралізації продовжується, але наразі вона поділена на декілька взаємопов’язаних напрямків, один з яких – надання адміністративних послуг. Адже на сьогодні, це найчутливіша сфера у взаємовідносинах «держава – громада – людина». Для платника податків і користувача цими послугами важливо не просто отримання довідки чи подача заяв, а й мінімізація часу для цього, простота подачі відповідних документів, максимальне наближення до місця проживання отримувачів послуг і також, найважливіше, повага та ввічливість працівника, який надає цю послугу. І я переконаний, що спільно з «U-LEAD» ми рухаємося у правильному напрямку».

28 робочих місць основного офісу ЦНАП, включно з місцем для отримання електронних послуг, обладнані меблями, технікою, програмним забезпеченням та системою автоматизації «Вулик» за підтримки Програми. В Центрі облаштована громадська приймальня та встановлена система управління електронною чергою.

Сергій Орлюк, Голова Бердичівської громади подякував партнерам:

«Ми дякуємо Європейському Союзу, який через Програму «U-LEAD з Європою» допомагає громадам України розвивати свій потенціал. Завдяки комплексній підтримці Програми відбулася повна модернізація нашого ЦНАП і тепер ми маємо чи не найкращий центр для обслуговування мешканців та бізнесу в області. Я впевнений, що співпраця з міжнародними партнерами продовжиться».

 

 

ЦНАП громади розташований на першому поверсі міської ради. План-зонування та дизайн-проєкт Центру розроблено експертами U-LEAD. У Центрі облаштоване місце для видачі закордонних паспортів і невдовзі ця витребувана для мешканців послуга стане доступною у ЦНАП. Також за підтримки U-LEAD створено та облаштовано віддалене робоче місце адміністратора у мікрорайоні Бердичева Червона Гора.

«У плідному партнерстві з громадою нам вдалося реалізувати амбітні плани по модернізації ЦНАП до належного – з широким переліком послуг, кваліфікованим персоналом, у комфортному приміщенні та з автоматизацією надання послуг через систему «Вулик». Бердичівський ЦНАП є модельним ЦНАП для міст з населенням до 100 тисяч, тому ми впевнені, що до вас будуть звертатися та приїздити колеги з інших громад за досвідом та кращими практиками. Я бажаю громаді стійкого розвитку та нових ефективних партнерських проєктів», – зазначила Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida.


 

В рамках партнерства з Програмою всі співробітники Центру та ВРМ пройшли навчання за 5-модульною системою щодо особливостей надання адміністративних послуг, роботи з клієнтами, ділової етики, гендерних питань.

«Команда Мінцифри прагне, щоб кожен міг скористатися якісними та сучасними державними сервісами поруч зі своєю домівкою. Тому ми працюємо над тим, щоб модернізовані ЦНАПи були в кожній громаді. Мінцифра вітає Бердичів і дякує міжнародним партнерам за підтримку розвитку мережі ЦНАП у громадах», — сказала Алла Шостак, керівниця експертної групи розвитку мережі та підвищення якості надання публічних послуг Директорату системного розвитку надання публічних послуг Міністерства цифрової трансформації України.


 

Загалом, у Житомирській області запрацює 18 ЦНАП за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» до кінця червня 2021 року.

7ddc0cdad770479b1cecb2fedc37dba2