У Дівичківській громаді відкрили сучасний ЦНАП
17.05.2021

14 травня відбулося урочисте відкриття ЦНАП Дівичківської громади, який було створено за допомогою Програми «U-LEAD з Європою».


Привітати громаду з відкриттям ЦНАП завітали В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України, Ксав'є Камю, Керівник відділу програм допомоги «Належне управління та верховенство права» Представництва ЄС в Україні, Луїз Морсінг, заступниця Голови Місії, Перший Секретар Посольства Швеції в Україні, Сусанна Делланс, директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida.

«Ефективне, прозоре та стале надання публічних послуг громадянам та бізнесу є одним із пріоритетів підтримки ЄС Україні. Тому я радий, що в Дівичкивській громаді за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», що фінансується ЄС, було відкрито Центр надання адміністративних послуг. Наявність громадської приймальні у ЦНАП, де мешканці можуть зустрічатися та обговорювати місцеві проблеми, а також спілкуватися з владою, сприятиме залученню населення до життя громади. Це зміцнить довіру до місцевої влади та створить позитивне середовище для сильної місцевої демократії», – зазначив Ксав’є Камю, керівник першого відділу програм зовнішньої допомоги "Належне управління та верховенство права" Представництва ЄС в Україні.

 

 

ЦНАП інтегрував максимальну кількість державних та місцевих послуг, які можна отримати у комфортних умовах у сучасному приміщенні. Більше 5 тисяч мешканців громади тепер мають єдиний центр для спілкування з владою.

«Тільки минулого року українці отримали 14 млн послуг у ЦНАП. Ми прагнемо, щоб їх якість перевищувала усі очікування, адже зараз ЦНАП — ключова точка доступу громадян до публічних послуг», — зазначила заступниця Міністра цифрової трансформації Людмила Рабчинська.

135 послуг надають мешканцям та бізнесу 6 працівників ЦНАП, які пройшли навчання від експертів Програми U-LEAD. У ЦНАП облаштована громадська приймальня та місце для отримування відвідувачами електронних послуг.

«Належний ЦНАП - це не лише єдина точка для спілкування мешканців з владою, а й центр прийняття рішень, спрямованих на розвиток громади. Адже децентралізація також означає, що кожен громадянин України бере участь в управлінні місцевими справами своєї громади. У ЦНАП Дівичківської громади створено громадську приймальню, де варто проводити такі обговорення та приймати спільні рішення», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

 

 

Окрім комплексної інституційної допомоги, Програма допомогла громаді облаштувати меблями, технікою та програмним забезпеченням сім робочих місць основного офісу ЦНАП, а також віддалене робоче місце у селі Веселе.

«Добробут кожної української жінки та чоловіка, хлопчика та дівчинки є головною метою підтримки Швецією реформи децентралізації в Україні. І ми раді співпрацювати з Україною у створенні сервісної держави, що має надійні та прозорі установи, яким громадяни довіряють і де життєво важливі рішення, що визначають якість життя, ухвалюються разом з громадянами. Тому ми пишаємося тим, що зробили внесок і є частиною «U-LEAD з Європою» — програми, у якій ми тісно співпрацюємо з громадами для поліпшення якості адміністративних послуг», – додала Луїз Морсінг, заступниця Голови Місії, Перший Секретар Посольства Швеції в Україні.

 

 

Всі працівники ЦНАП пройшли навчання, розроблене експертами Програми «U-LEAD з Європою»: п’ять тематичних модулів щодо ролі органів місцевого самоврядування в обслуговуванні громади, порядку надання окремих груп адмінпослуг, ділової етики, гендерних питань.

Олександр Слюсар, голова Дівичківської громади, зазначив: «Ми пишаємося співпрацею з донорською спільнотою, проєктами Європейського Союзу, які допомагають нашій громаді ставати сильнішою та ефективнішою, покращувати якість життя мешканців. Маємо амбітні плани та впевнені, що ми на правильному шляху».

 

6bb18018d8dcb1aa1122e8e8e0a829b9