Словенія приєдналася до Програми «U-LEAD з Європою» в Україні
17.03.2021

Словенія приєдналася до реалізації Програми «U-LEAD з Європою» в Україні та підтримуватиме реформу децентралізації.

Про це повідомив міністр закордонних справ Республіки Словенія Анже Логар під час зустрічі з представниками Програми та європейськими партнерами у Домі децентралізації в Києві, передає Укрінформ.

«Мені дуже приємно бути тут і відзначити вступ Словенії до Програми. Базуючись на дуже позитивних результатах Програми, ми вирішили активізувати нашу участь у реформі децентралізації. Словенія має багатий децентралізаційний досвід, ми маленька країна з 2 мільйонами населення, утім у нас є 210 мерів, 210 округів, тому ми знаємо, що децентралізація наближає місцеву владу до співгромадян, краще відповідаючи їхнім потребам», - сказав Анже Логар.

 

 

За його словами, знання словенських експертів допомагатимуть українцям розвивати регіональну політику.

 

 

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас повідомив, що децентралізація є одним із ключових успіхів України в реформах, і ЄС пишається своєю послідовною підтримкою цієї реформи протягом останніх років.

«Ми об’єдналися з Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією в рамках першої фази нашої флагманської Програми “U-LEAD з Європою”. Сьогодні я маю честь привітати ще одну країну ЄС, яка приєдналася до цієї команди, – Словенію», - сказав він.

Маасікас додав, що Словенія вже допомагала громадам долати наслідки пандемії COVID-19 і надаватиме подальшу підтримку для українських громад.

Директор Програми «U-LEAD з Європою» від німецької федеральної компанії GIZ Бастіан Файгель заявив, що пишається рішенням уряду Республіки Словенія долучитися до групи країн, які підтримують U-LEAD, зокрема у сфері регіонального розвитку.

 

 

«Словенія є важливим партнером для U-LEAD, і ми дуже раді, що тепер у нас є можливість інституціоналізувати це співробітництво через офіційне приєднання Словенії до Програми», - сказав він.

 

 

Бастіан Файгель також наголосив, що загалом підтримка Програми «U-LEAD Європою» охопила понад 200 000 учасників з різних громад. Він додав, що 81% з опитаних учасників називали конкретні приклади того, як тренінги допомогли їм краще виконувати свої завдання.

 

 

B2707c65a5884a107ca78a86aeb4f96c

Джерело:

Укрінформ