Спілка українських підприємців та Програма U-LEAD запускають проект з підвищення привабливості ОТГ для бізнесу
11.02.2019

СУП та Програма «U-LEAD з Європою» розпочали реалізацію спільного проекту «Підвищення привабливості об’єднаних територіальних громад для бізнесу». 

Одним з напрямків діяльності в рамках проекту буде вивчення ситуації з місцем реєстрації / місцем здійснення операційної діяльності підприємств – членів СУП та інших бізнес-асоціацій і вивчення основних чинників та потреб для стимулювання розвитку бізнесу на місцевому рівні.

Сьогодні бізнес, який працює в регіонах, часто обирає місцем юридичної адреси саме обласні центри або Київ з метою нівелювання корупційних ризиків та спрощення процедури реєстрації. Мета проекту – розвиток сприятливого бізнес-середовища на місцях для стимулювання економічного зростання та позбавлення упередження підприємців стосовно того, що реєструвати свій бізнес в ОТГ – це складний бюрократичний механізм.

“Об’єднані територіальні громади, створені в процесі децентралізації, розуміють пряму залежність ресурсів громади від кількості бізнесів та місця їх реєстрації саме в громаді, і ми маємо спільно з бізнесом зробити все, щоб зацікавити якомога більше підприємств працювати саме з ОТГ”, - зазначив під час однієї з установчих зустрічей проекту Бенедикт Геррманн, радник з децентралізації Представництва ЄС в Україні.

В рамках проекту СУП спільно з партнерськими бізнес-асоціаціями будуть також організовані Партнерські хаби бізнесу та громад. “Партнерські хаби – це місце відкриття  величезного потенціалу реалізації проектів підприємств на місцевому рівні в ОТГ”, - сказав заступник директора Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ Андрей Хорват.