Представники громад Херсонщини вивчили досвід Хмельниччини
13.03.2017

За сприяння Програми U-LEAD (“Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”) у кінці лютого 2017 року відбулася триденна навчальна поїздка представників об’єднаних територіальних громад Херсонської області на Хмельниччину. Там вони ознайомилися з діяльністю органів управління ОТГ, реалізацією проектів місцевого розвитку  та роботою старост, відвідавши три громади – Дунаївці, Нову Ушицю та Сатанів.

У складі делегації Херсонщини був заступник голови ОДА з питань децентралізації Валерій Олійник. Навчальну поїздку було організовано директорами Хмельницького та Херсонського відокремлених підрозділів «Центру розвитку місцевого самоврядування» Сергієм Яцковським і Оксаною Сілюковою за підтримки Програми U-LEAD.

Гості з Хмельниччини побували в центрі надання адміністративних послуг і методичному центрі розвитку освіти міста Дунаївці та поспілкувалися з міським головою Веліною Заяць. Голова Новоушицької ОТГ Олег Московчук зробив презентацію своєї громади та представив огляд інфраструктурних проектів, а його колега з Сатанова Альберт Собков поділився стратегією розвитку ОТГ та досвідом роботи виконкомів.

За підсумками поїздки її учасники зазначили, що найбільш цікавими та актуальними для них були питання бюджетного планування, кадрового забезпечення, організації освіти та охорони здоров’я, туризму й відпочинку, роз’яснення потреби об’єднання серед громад.

Ulead